.
Hızlı Ulaşım
 
Anasayfa » Köşe Yazıları » Kuzu Kuzu Tatil
Nihayet tatildeyim! Yaz sezonunu sonundan yakalamanın keyfi ile Bodrum, Yalıkavak'a geldiğimde, yaşamakta olduğumuz ekonomik krizin ciddiyetini bir kez daha anladım. Haziran başlarından, Eylül sonlarına kadar cıvıl cıvıl olan Yalıkavak bomboş. Meşhur ''Yalıkavak Pazarı''nda bile hemen hemen kimseler yok gibi.
Esnafın suratı asık, morali bozuk.
Ellerindeki malları da zararı çıkarmak için birkaç misline bulabildikleri turiste satmaya çalışıyorlar.
Tabii bu, belli geliri olan vatandaşın baktığında, gördüğü manzara.
Malum, zümre, yine pahalı-balık restoranlarını -ünlü plajları -barları tıklım tıklım dolduruyor. Oralarda iğne atsanız yere düşmüyormuş.
Hatta Yalıkavak'taki ünlü (!) plajda, birer minder kapmak için sabahın erken saatlerinde gitmeniz gerekiyormuş.
Ancak bu plaja girmek için erken gitmek de yetmiyormuş, mutlaka pahalı bir araba içinde, belli firmalardan giyinmiş olarak yanaşmalıymışsınız kapısına. Gözünüzdeki güneş gözlüğünün markası bile bu ''Müstesna'' yere yakışmalı, uymalıymış.
Benim böyle yerlere hiç gitmişliğim yoktur. Bu bilgileri de arkadaşlarımın çocuklarından, sizler için topladım.
Olanlar ve yaşanılanlar gerçekten fıkra gibi, komik ama acıklı.
Neyse ki evimin bulunduğu ''Koy'' bu keşmekeşin çok uzağında. Benim yaşadığım yerde;
Uyanıp baktığımda; lacivert renkli bir deniz var. Bahçemde itinayla yetiştirdiğim salatalık, domates ve biberler, çevremde renk renk çiçekler, zeytin, mimoza ve okaliptüs ağaçları ve en önemlisi de biraz öksürünce, birçok bitkiyi karıştırarak, evde elleriyle yaptığı öksürük şurubuyla yanı başımda olan sevgili dostlarım, komşularım var.
Ege'nin oksijen yüklü havasını koklayarak kışa hazırlanıyorum. Çünkü kısa bir süre sonra yine ekranlarda sizlerle göz göze, gönül gönüle olacağım.
En güzel şarkıları, şiirleri paylaşmak için…

resim464729
 
yukari