.
Hızlı Ulaşım
 
Anasayfa » Köşe Yazıları » Alternatif Tatil
Yaz gelince ''Magazin programları'', daha bir renkleniyor.
Daha çok da Bodrum-Çeşme-Antalya renklerine bürünüyor.
Eğlence ''Sınır tanımıyor !''. Şarkıcılar – türkücüler, mankenler, oyuncular, hatta güzide futbolcularımız hep oralarda.
Büyük bir tantana, eşi görülmemiş bir şıklık yarışı. Tatil yapmanın, dinlenmenin dışında her şey var.
Gündemde kalmanın ve gelen sezona büyük ücretlerle başlamanın amansız yarışı.
Kameralar –ışıklar - göz süzüp gerdan kıvırmalar, denize, güneşe, geceleyin de mehtaba, yıldızlara karışıyor.
Birkaç İstanbul kökenli işletme, kırık dökük insanlara ev sahipliği yapıyor. Onlar paraları ceplere indirirken, geriye bol dedikodu, bol reklam, bol özenti ve az yaşanmışlık kalıyor.
Oysa ışıltılı renklerin, anlaşılması zor müziklerin ve oradaki ünlüleri görmek üzere doldurulmuş mekânların aksine; doğası, sakinliği, bakirliği, deniz ve güneşi ile Marmara ile Karadeniz 'in birleştiği yerde başlayan ve bütün kıyı boyunca devam eden nice güzel beldelerimiz var.
Üstelik fiyatlar, kendi insanlarımız ve herkes için çok da uygun.
Akdeniz'in kavurucu sıcağından faydalanmak isteyen, soğuk iklim insanlarının ilgisini anlıyorum. Onlar varsın gelsinler zaten.
Üstelik ne magazin programları, ne de dalgalandırıcı aşklar onları ilgilendirmiyor. Ülkemize döviz de bırakıyorlar.
İyi ki onlar ve oralardaki tesislerimiz var.
Ancak, anlayamadığım; renkli basının etkisinde kalarak, hiçbir şey olmadıklarını bilmelerine rağmen en azından '' Yerli turist '' olabilecekleri; saygı ve ilgiyi görebilecekleri güzelim ''Tatil yörelerimizi '' bırakıp, birkaç pırıltı ve artık dinlenebilecek hiçbir yeri kalmamış, yerlerde, sözde ünlü kişilerin peşine takılmaları.
Aslına bakarsanız, yukarıda sözünü ettiğim Marmara ile Karadeniz'in birleştiği yerdeki kişiler ve işletmeciler bunu kendilerine pek dert etmiyorlar.
Sempatik yaklaşımlarını tercih edenlerin de olduğunu bilmek onlara yetiyor.

resim439048
Yazarın Yayınlanan köşe yazıları ve haberlerin tüm hakları www.ayseegesoy.net Resmi Web Sitesine aittir.Kaynak gösterilmeden  tamamı ya da bir kısmı kullanılamaz.


 
yukari