.
Hızlı Ulaşım
 
Bir şarkı notalarında yaşatır, bir şiir mısralarında çizer onu, bir erguvan rengine boyar… Denizin mavisi, onun kıyılarında yeşile karışır. Kimileri yeni sevdalara bilenir, kimileri ayrılığın hüznüne gömülür onda. Özlemler tüter, kavuşmalara döner toraklarında. 
Dün diridir, bugün cıvıl cıvıl yarın beklemede… Tarih okunur yüzünde. Geçmişin çizgileridir taşıdığı gurur güzeldir. Vakurdur. Sevgilidir o.Şairlerin aşkı, bestekârların ilham kaynağıdır…
Farklı dillerin yakarışları sarar semayı onda… Bir sinagogda başlayan duaya, bir çan sesi karışır, sonra bir ezan sesi eşlik eder ikisine.
Yüzler de farklıdır onda. Her renk ve her yaş onunla başlar güne ve onunla karışır karanlığa… Umutludur kimi yüzler, kimi hırslı, kimi mahzun, kimi dertli. Kimi için ekmek parasıdır o,kimi için avarelik…
Her semti bir başka güzeldir. Her köşesi bir başka gizemli.
Kelimeler az gelir onu tanımlamaya. Kimi zamanda kifayetsiz. Belki de her şeyden biraz bulunur onda, ya da her şey ondan bir şeyler taşır burada.
O '' Zaman mekân aşmış sevgilidir ''
'' İstanbul'dur O…''

resim113386

Yazarın Yayınlanan köşe yazıları ve haberlerin tüm hakları www.ayseegesoy.net Resmi Web Sitesine aittir.Kaynak gösterilmeden  tamamı ya da bir kısmı kullanılamaz.
 
yukari