.
Hızlı Ulaşım
 
Anasayfa » Köşe Yazıları » Gençlik Başımda Duman
Penceremin önünde yemlenen güvercinlerimin kanatları arasında gördüğüm gökyüzü pırıl pırıldı.
Gülümsemem için birçok sebep var. Üstelik Milli Bayramlarımız'dan ''19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'' kutlanıyor.
Atatürk'ün Ülkeyi emanet ettiği ''Gençleri'' geçen gün televizyonda izledim. Gençlere söz hakkı verilen ve tartışma ortamı sağlanan bu canlı yayın, beni ileriye dönük olarak umutlandırdı. Üniversite gençliğinin sorunlara yaklaşımı ve çözüm önerileri hoştu. Zaman zaman kendimi ''Meclis'ten yayın '' izliyor gibi hissettiysem de gençler; inandıkları fikirlere ve partilere sahip çıktıkları kadar bir de dillerine sahip çıksalar ne güzel olur diye düşündüm. Aklıma Radyo DJ'leri, Televizyon VJ'leri geldi.
İçim sızladı. Kimliksiz, kişiliksiz, dillerini bile doğru konuşamayan tuhaf el-kol hareketleri ve anlamsız mimiklerle zavallı batı özentisi bu çocuklara, onlara mikrofonlarını emanet eden yöneticilere acıdım.
Ayakları daha yer basan, düzgün ruh ve beden sağlığı yerinde, akıllı ve kim olduğunu bilen, kendi dilini konuşup, kendi dinine, müziğine, özüne ve sözüne sıkı sıkı sarılan her şeyden önce kendiyle barışık gençleri ve O'nların yöneteceği bir Türkiye'yi düşündüm.
Gözlerimi kapadım. Güvercinlerin seslerini dinledim.
Kanatlarının arasında odama sızan güneş ışınları yüreğimi ısıttı.

resim895269


Yazarın Yayınlanan köşe yazıları ve haberlerin tüm hakları www.ayseegesoy.net Resmi Web Sitesine aittir.Kaynak gösterilmeden  tamamı ya da bir kısmı kullanılamaz.
 
yukari