.
Hızlı Ulaşım
 
Anasayfa » Haber / Roportaj » İSMEK DEFİLESİ'ni EGESOY SUNDU.
(İSMEK) EĞİTİM GÖREN KURSİYERLERİN HAZIRLADIĞI KREASYON‚UĞURKAN EREZ'İN KAREOGRAFİSİ ,
AYŞE EGESOY'UN SUNUM VE ŞİİRLERİ EŞLİĞİNDE
''RENKLER VE YANSIMALAR'' ADLI DEFİLEYLE SERGİLENDİ.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları'nda (İSMEK) eğitim gören kursiyerlerin hazırladığı kreasyon‚ ''Renkler ve Yansımalar'' adlı defileyle sergilendi. Defileyi Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ve eşi Beyhan Bağış‚ İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Eşi Özleyiş Topbaş ile çok sayıda davetli izledi.
Haliç Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki defilede‚ İSMEK'te stilistlik-modelistlik‚ giyim‚ el nakışı‚ makine nakışı‚ tel kırma‚ ipek boyama‚ gravür folyo‚ ebru‚ çini‚ kumaş boyama‚ mefruşat gibi el sanatları branşlarında eğitim gören kursiyerlerin 6 aylık çalışmalarıyla ortaya çıkan ve ünlü modacı Erol Albayrak'ın danışmanlığıyla hazırlanan kreasyon‚ Uğurkan Erez'in koreografisiyle podyuma taşındı.
Ece Gürsel‚ Hande Subaşı‚ Tuğçe Güder‚ Özge Ulusoy ve Tuğba Karaca'nın da aralarında bulunduğu 15 manken‚ toplam 60 parçadan oluşan kreasyon‚ Ayşe Egesoy'un yorumladığı İstanbul şiirleri eşliğinde sergiledi. Defilede‚ altın sırmalı‚ işli ve çini desenleriyle bezeli kaftanlar‚ ebru boyama ipek şifonlar‚ modern tarzda stilize edilmiş saray kıyafetleri‚ batik boyama kumaşlarla kombine edilen Lale Devri kostümleri izleyenlerin beğenisine sunuldu.

resim904553

Yazarın Yayınlanan köşe yazıları ve haberlerin tüm hakları www.ayseegesoy.net Resmi Web Sitesine aittir.Kaynak gösterilmeden  tamamı ya da bir kısmı kullanılamaz.

 
yukari