.
Hızlı Ulaşım
 
Anasayfa » Haber / Roportaj » EKRANLARDA RAHATSIZ EDEN OLAYLAR

resim537183

 Bu sözler, ünlü spiker-sunucu Ayşe Egesoy'a ait. Egesoy, televizyon ekranlarında kendisini rahatsız eden olayları anlattı. 


Habertürk'te Hülya Avşar'ın programına konuk olan ekranların deneyimli ismi Ayşe Egesoy, Türkçe'nin yanlış kullanılmasıyla ilgili sıkıntılarını dile getirdi.
"Bir kere muhabirleri dinlerken resmen kan şekerim düşüyor. Bağlantı yapan muhabirler. Olmaz böyle bir şey artık. Çok kötü bir dille anlatıyorlar. Haberden vazgeçiyor insan, yaşamaktan vazgeçiyor" diyen Ayşe Egesoy, bazı meslektaşlarını da eleştirerek "Bazı sunucuları görüyorum, delirmiş gibi oluyorum" dedi.
Tabi aralarında iyi isimler de olduğunu belirten Ayşe Egesoy, TRT kökenli Uğur Dündar, Ali Kırca, Orhan Boran gibi usta isimler ve genç nesilden bazı kişileri ayrı tuttuğunu söyledi ve "Mutlaka mesleği ciddiye almak kaydıyla yapacakları işte başarılı olurlar ve kalıcı olurlar" şeklinde konuştu.
Ayşe Egesoy, uzun yıllardır deneyimli bir isim olmasına karşın hala bir anons yapmadan önce sık sık tekrar ettiğini ve hala hocalarına telefon açıp emin olamadığı şeyleri sorduğunu anlattı.


Kaynak:http://www.magazinsel.com/Magazin/13740/AYSE-EGESOY-TELEVIZYON-EKRANLARINDA-KENDISINI-RAHATSIZ-EDEN-OLAYLARI-ANLATTI

Yazarın Yayınlanan köşe yazıları ve haberlerin tüm hakları www.ayseegesoy.net Resmi Web Sitesine aittir.Kaynak gösterilmeden tamamı ya da bir kısmı kullanılamaz.
 
yukari